Newsletter

Realizacje

36,6

PREMIERA: 15 maja 2003, PROJEKT MIASTO, POZNAŃ


NAGRODY: Finał X Ogólnopolskiego Konkursu Na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej oraz Nagroda Ministra Kultury i Sztuki za wizję plastyczną dla autorów scenografii: Ilony Binarsch i Adama Wojdy. W podsumowaniu sezonu teatralnego w opinii krytyków i dziennikarzy teatralnych miesięcznika „Teatr" spektakl zostaje uznany za najlepsze przedstawienie teatru alternatywnego.


To jak Bosch i Bruegel na żywo. W każdej z kilkudziesięciu toczących się symultanicznie scenek. Urząd jako monstrualny, żywy organizm. Urząd jako potwór pożerający się od ogona. Urząd jako wizja szalonego architekta modelującego ciało i duszę. Urząd jako dzieło sztuki. Genialne.
 Ewa Obrębowska-Piasecka, „Gazeta Wyborcza”, 17-18 maja 2003


Potwór jest piękny. (…) Przedstawienie Strefy Ciszy jest niezwykle czyste, spójne, estetycznie piękne. Ta dbałość o formę daje porażający efekt. Zaurocza oglądającego dopracowanymi w szczegółach obrazami i scenami, będąc ponadto – jak zawsze w tym teatrze – spektaklem bardzo przyjaznym widzom. Ale jego wymowa jest pesymistyczna. Ta niezwykła biurokratyczna machina, ten totalitarny odrębny świat wykreowany na podobieństwo prawdziwego depersonalizuje ludzi, odbiera im wolność, nadzieję, radość, więzi i wysysa. Toteż następuje bunt. Księgowi, kadrowi, archiwiści, wszelkiej maści biuraliści wypowiadają takiemu życiu posłuszeństwo, chcą się z tej machiny świata-potwora wyrwać. Na próżno. Biuro jest jak żywy organizm – trawi nas... Czym jest 36.6? Temperaturą ciała? Normą? Przeciętnością? Liczbą i niczym więcej? A my w tym świecie kim jesteśmy? Znakomite przedstawienie.
Andrzej Niziołek, „Gazeta Wyborcza”, 30 czerwca 2003


Teatr Strefa Ciszy w diabolicznej, piekielnej wizji ludzi zespolonych z biurkami, oderwanych od ziemi na swoich obrotowych fotelach, klęczących przy maszynach do pisania, przysypanych aktami, zrośniętych z towarzyszami pracy oddał udrękę, mękę i absurd wszechogarniającego nas królestwa biurokracji. W tym odhumanizowanym, jałowym, pozbawionym światła i powietrza świecie wśród gruzu bawią się samotne, ponure, wygrzebujące coś z pomiędzy kamieni dzieci. Bardzo mocny, drażniący kontrapunkt dla schizofrenicznego, bezsensownego świata dorosłych.
Izabela Przyłuska, „Gazeta Malarzy i Poetów”, nr 3 (49) 2003


Nad realizacją 16 prezentacji „36,6”, w latach 2003-2004 udział wzięli: Ilona Binarsch, Marcin Brocki, Tomasz Burzyński, Grzegorz Ciemnoczołowski, Agnieszka Cienciała, Jerzy Czachowski, Rafał Drobnik, Bernard Ejgierd, Michał Ferenc, Ludomir Franczak, Magda Grenda, Tomasz Grygier, Zuzanna Hadryś, Krzysztof Inglot, Katarzyna Kamińska, Artur Klimaszewski, Grzegorz Kmita, Marta Kosińska, Mateusz Kuśmirek, Marcin Lajborek, Michał Lasota, Stefan Libera, Wojciech Luchowski, Kamil Macejko, Jędrzej Małkiewicz, Michał Marcinkowski, Eliza Moraczewska, Tomasz Moskal, Stefan Nowak, Michał Paszkowski, Anna Piórek, Rafał Pozorski, Jakub Półtorak, Przemo Prasnowski, Piotr Roszyk, Bartosz Roźnikiewicz, Leszek Rutkowski, Jakub Skrzypek, Michał Słomka, Marcin Stawicki, Justyna Tomczak, Janusz Turkowski, Piotr Walczuk, Adam Wojda, Marcin Wróblewski oraz Adam Ziajski.

fot. Franciszek Mazur

News

Nasza aktywność;)

Działalność Stowarzyszenia "Teatr Strefa Ciszy" w chwili obecnej ogranicza się wyłącznie do realizacji projektu artystycznego "Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA". Zainteresowanych odsyłamy do strony scenarobocza.pl

------------------------

250 lat Teatru Publicznego

Postanowiliśmy wziąć udział w obchodach na własną rękę. Około 100 repów w Polsce z tej okazji oferuje bilety po 250 groszy. My przebijamy i zagramy AUTOBUS RE//MIX (23.05, 19.00) w Scenie Roboczej za free. Jak świętować to na bogato! Wejściówki do odbioru w CIM i Scenie Roboczej. Uwaga! Ilość miejsc ograniczona.

Natomiast w niedzielę (24.05, 19.00) zagramy SMACZNEGO! Ma się rozumieć za bilety:)

------------------------

ZAPRASZAMY!

25 kwietnia (piątek) o 19.00 w SCENIE ROBOCZEJ ostra jazda bez trzymanki. Zapraszamy na AUTOBUS RE//MIX.

---------------------------

KSIĄŻKA ROKU 2013

Nasze, jubileuszowe wydawnictwo - MIASTO W TEATRZE najlepszą książką 2013 roku w Poznaniu. Do konkursu organizowanego przez Bibliotekę Raczyńskich zgłoszono 100 publikacji a w naszych magazynach została jeszcze tylko połowa nakładu. Gratulujemy Ewie Obrębowskiej - Piaseckiej i Oli Szmidzie.

-------------------------------------

Nominacja!

Wśród 10 książek MIASTO W TEATRZE nominowane do konkursu o nagrodę im. Józefa Łukaszewicza organizowanego przez Biblioteka Raczyńskich. Bardzo się cieszymy:)

-----------------------------------

3-letni grant dla SCENY ROBOCZEJ!

Otrzymaliśmy wsparcie finansowe z miasta na realizację projektu Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA na najbliższe trzy lata w wysokości 1.131.350 PLN. Wielka sprawa. Ogromnie się cieszymy:)))

-------------------------------------------

Ostatnie SMACZNEGO w tym roku!

30 listopada (sobota) o 19.00 w Scenie Roboczej zagramy ostatnie SMACZNEGO w tym roku. Przybywajcie, których dręczy głód;)

--------------------------------

Ostatni AUTOBUS w tym roku!

Tak, tak. Już w najbliższy piątek (22.11) w SCENIE ROBOCZEJ zagramy nasz niepokorny i krnąbrny AUTOBUS RE//MIX. Dobra okazja dla tych co jeszcze nie widzieli. ZAPRASZAMY

--------------------------

Kolejna recenzja MIASTO W TEATRZE

Tym rzem polecamy recenzję Piotra Dobrowolskiego w CZASIE KULTURY. Kasiążka jest dostępna tu:)

--------------------------------

Strona internetowa korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości stron internetowych do preferencji użytkownika.