Newsletter

Realizacje

BITWY MIEJSKIE

PREMIERA: 25 lipca 2002, III Międzynarodowy Festiwal ARTYSTÓW ULICY, SZCZECIN


Poznański Teatr Strefa Ciszy zainaugurował we czwartek w Szczecinie Festiwal Artystów Ulicy. Na pl. Żołnierza Polskiego przeprowadził akcję zatytułowaną „Bitwy Miejskie”. Pułki aktorów przebranych w stroje militarne ze wszystkich możliwych epok i regionów (Indianie, średniowieczni rycerze z Robin Hoodem na czele, pancerni i powstańcy różnej maści oraz chłopcy z procami) ścierały się ze sobą na... przejściach dla pieszych. Sygnałem do ataku było zapalenie się zielonego światła. Batalią dowodził lider Strefy Ciszy, Adam Ziajski. Mianował się Wielkim Marszałkiem Polnym i usiłował dosiąść swego czarnego gipsowego konia, który zajął strategiczną pozycje w środku placu. Nastręczyło mu to pewnych kłopotów (co widać na zdjęciu), które wywołały liczne komentarze widzów. Koledzy z zespołu zgodnym chórem stwierdzili, że owe kłopoty były precyzyjnie wyreżyserowane. „Długo ćwiczyliśmy to dziś przed południem” powiedział jeden z nich.
Ewa Obrębowska-Piasecka, „Gazeta Wyborcza”, 27-28 lipca 2002


W jednorazowej realizacji happeningu „Bitwy Miejskie” udział wzięli: Ilona Binarsch, Agnieszka Cienciała, Tomasz Drabina, Daniel Jacewicz, Katarzyna Kamińska, Kamil Macejko, Przemo Prasnowski, Michał Słomka, Janusz Turkowski, Adam Wojda, Adam Ziajski oraz aktorzy Teatru Brama z Goleniowa, aktorzy Teatru Karton z Gryfina, przyjaciele Teatru Kana oraz statyści z Ośrodka „Monar” z Babigoszczy w łącznej liczbie 80 osób.

fot. Monika Tyszkiewicz

News

Nasza aktywność;)

Działalność Stowarzyszenia "Teatr Strefa Ciszy" w chwili obecnej ogranicza się wyłącznie do realizacji projektu artystycznego "Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA". Zainteresowanych odsyłamy do strony scenarobocza.pl

------------------------

250 lat Teatru Publicznego

Postanowiliśmy wziąć udział w obchodach na własną rękę. Około 100 repów w Polsce z tej okazji oferuje bilety po 250 groszy. My przebijamy i zagramy AUTOBUS RE//MIX (23.05, 19.00) w Scenie Roboczej za free. Jak świętować to na bogato! Wejściówki do odbioru w CIM i Scenie Roboczej. Uwaga! Ilość miejsc ograniczona.

Natomiast w niedzielę (24.05, 19.00) zagramy SMACZNEGO! Ma się rozumieć za bilety:)

------------------------

ZAPRASZAMY!

25 kwietnia (piątek) o 19.00 w SCENIE ROBOCZEJ ostra jazda bez trzymanki. Zapraszamy na AUTOBUS RE//MIX.

---------------------------

KSIĄŻKA ROKU 2013

Nasze, jubileuszowe wydawnictwo - MIASTO W TEATRZE najlepszą książką 2013 roku w Poznaniu. Do konkursu organizowanego przez Bibliotekę Raczyńskich zgłoszono 100 publikacji a w naszych magazynach została jeszcze tylko połowa nakładu. Gratulujemy Ewie Obrębowskiej - Piaseckiej i Oli Szmidzie.

-------------------------------------

Nominacja!

Wśród 10 książek MIASTO W TEATRZE nominowane do konkursu o nagrodę im. Józefa Łukaszewicza organizowanego przez Biblioteka Raczyńskich. Bardzo się cieszymy:)

-----------------------------------

3-letni grant dla SCENY ROBOCZEJ!

Otrzymaliśmy wsparcie finansowe z miasta na realizację projektu Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA na najbliższe trzy lata w wysokości 1.131.350 PLN. Wielka sprawa. Ogromnie się cieszymy:)))

-------------------------------------------

Ostatnie SMACZNEGO w tym roku!

30 listopada (sobota) o 19.00 w Scenie Roboczej zagramy ostatnie SMACZNEGO w tym roku. Przybywajcie, których dręczy głód;)

--------------------------------

Ostatni AUTOBUS w tym roku!

Tak, tak. Już w najbliższy piątek (22.11) w SCENIE ROBOCZEJ zagramy nasz niepokorny i krnąbrny AUTOBUS RE//MIX. Dobra okazja dla tych co jeszcze nie widzieli. ZAPRASZAMY

--------------------------

Kolejna recenzja MIASTO W TEATRZE

Tym rzem polecamy recenzję Piotra Dobrowolskiego w CZASIE KULTURY. Kasiążka jest dostępna tu:)

--------------------------------

Strona internetowa korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości stron internetowych do preferencji użytkownika.