Newsletter

Realizacje

DNA

PREMIERA: 5 lipca 2005, XV Międzynarodowy Festiwal MALTA, POZNAŃ


Adam Ziajski i jego zespół weszli w artystyczny dialog z przestrzenią bardzo specyficzną, bo za sprawą swojej historii uruchamiającą bardzo kontrowersyjne konotacje. Poznańska pływalnia miejska przy ulicy Wronieckiej nie jest bowiem zwykłym basenem. To miejsce sportowej rozrywki powstało w gmachu dawnej synagogi, niegdyś uznawanej za jedną z najpiękniejszych w Polsce. Punkt to w topografii miejskiej bardzo drażliwy i czuły ze względu na fakt spotkania się w nim sacrum i profanum. A wprowadzenie do niego teatru ten jego dwuznaczny charakter jeszcze bardziej zaostrza. W ten sposób artyści Strefy Ciszy anektują dla swoich działań artystycznych coraz to nowe rejony, odkrywając nieznane dotąd wymiary rzeczywistości. I zresztą nie są w tych działaniach osamotnieni.
Monika Błaszczak, ”PROARTE”, 20.07.2005


W realizacji 4 pokazów spektaklu "D.N.A." udział wzięli: Michał Adamski, Andrzej Biernacki, Agata Bilska, Marta Bruszewska, Grzegorz Ciemnoczołowski, Agnieszka Cienciała, Aldona Cwalińska, Jerzy Czachowski, Katarzyna Czumakow, Bartłomiej Dziurla, Agata Elsner, Bolesław Graczyk, Grzegorz Homa, Anna Jaśkowiak, Jan Kajkowski, Katarzyna Kamińska, Kuba Kapral, Iwona Kotzur, Radosław Łabuś, Kamil Macejko, Michał Paszkowski, Julian Pęksa, Przemo Prasowski, Piotr Roszyk, Monika Rybarczyk, Bartłomiej Sękowski, Karolina Skowrońska, Luiza Szumiło, Angelika Ślifińska, Monika Tymicka, Małgorzata Wiśniewska, Adam Wojda, oraz Adam Ziajski.

News

Nasza aktywność;)

Działalność Stowarzyszenia "Teatr Strefa Ciszy" w chwili obecnej ogranicza się wyłącznie do realizacji projektu artystycznego "Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA". Zainteresowanych odsyłamy do strony scenarobocza.pl

------------------------

250 lat Teatru Publicznego

Postanowiliśmy wziąć udział w obchodach na własną rękę. Około 100 repów w Polsce z tej okazji oferuje bilety po 250 groszy. My przebijamy i zagramy AUTOBUS RE//MIX (23.05, 19.00) w Scenie Roboczej za free. Jak świętować to na bogato! Wejściówki do odbioru w CIM i Scenie Roboczej. Uwaga! Ilość miejsc ograniczona.

Natomiast w niedzielę (24.05, 19.00) zagramy SMACZNEGO! Ma się rozumieć za bilety:)

------------------------

ZAPRASZAMY!

25 kwietnia (piątek) o 19.00 w SCENIE ROBOCZEJ ostra jazda bez trzymanki. Zapraszamy na AUTOBUS RE//MIX.

---------------------------

KSIĄŻKA ROKU 2013

Nasze, jubileuszowe wydawnictwo - MIASTO W TEATRZE najlepszą książką 2013 roku w Poznaniu. Do konkursu organizowanego przez Bibliotekę Raczyńskich zgłoszono 100 publikacji a w naszych magazynach została jeszcze tylko połowa nakładu. Gratulujemy Ewie Obrębowskiej - Piaseckiej i Oli Szmidzie.

-------------------------------------

Nominacja!

Wśród 10 książek MIASTO W TEATRZE nominowane do konkursu o nagrodę im. Józefa Łukaszewicza organizowanego przez Biblioteka Raczyńskich. Bardzo się cieszymy:)

-----------------------------------

3-letni grant dla SCENY ROBOCZEJ!

Otrzymaliśmy wsparcie finansowe z miasta na realizację projektu Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA na najbliższe trzy lata w wysokości 1.131.350 PLN. Wielka sprawa. Ogromnie się cieszymy:)))

-------------------------------------------

Ostatnie SMACZNEGO w tym roku!

30 listopada (sobota) o 19.00 w Scenie Roboczej zagramy ostatnie SMACZNEGO w tym roku. Przybywajcie, których dręczy głód;)

--------------------------------

Ostatni AUTOBUS w tym roku!

Tak, tak. Już w najbliższy piątek (22.11) w SCENIE ROBOCZEJ zagramy nasz niepokorny i krnąbrny AUTOBUS RE//MIX. Dobra okazja dla tych co jeszcze nie widzieli. ZAPRASZAMY

--------------------------

Kolejna recenzja MIASTO W TEATRZE

Tym rzem polecamy recenzję Piotra Dobrowolskiego w CZASIE KULTURY. Kasiążka jest dostępna tu:)

--------------------------------

Strona internetowa korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości stron internetowych do preferencji użytkownika.