Newsletter

Realizacje

DOMINO

PREMIERA: 29 czerwca 2009, PoznańCzerwone drzwi na środku chodnika w centrum Poznania? A może to kilkanaście przejść prowadzących nas... do innej rzeczywistości? (...) Sytuacja, gdy cała ulica jest sceną spowodowała, że większość osób, które przyszły zobaczyć akcję Strefy Ciszy rozglądała się nerwowo, szukając podpowiedzi „kiedy” „jak” i „co” właściwie będzie przedmiotem artystycznego wydarzenia w centrum miasta. (...) Ulica 27 Grudnia zaczęła na parę chwil żyć innym, dziwnym rytmem. Na chodniku zaczęły się pojawiać postacie, które łączyło jedno: kolor czerwony. Wtapiali się oni w masę płynących przechodniów, a jednocześnie intrygowali i prowokowali do zwrócenia na nich uwagi. Niektórym towarzyszyły rekwizyty, inni wydawali się sami być rekwizytem. Jedno wydarzenie pociągało za sobą kolejne. Akcja wywoływała reakcję, nie tylko wśród biorących udział w wydarzeniu artystów, ale przede wszystkim wśród przypadkowych przechodniów czy obserwatorów. Nikt nie przeszedł ulicą obojętnie. Teatrowi Strefa Ciszy bez wątpienia udało się wtargnąć w miejską przestrzeń i na kilka chwil zaburzyć jej uporządkowany, płynący charakter.
Katarzyna Mucha, mmpoznan.pl, 29.06.2009


Akcja uliczna „Domino” została zaprezentowana trzykrotnie.

Scenariusz: praca zespołowa; Reżyseria: Adam Ziajski; Scenografia: Adam Wojda i Piotr Kamiński; Muzyka: SOSEN; Kostiumy: MIXER; Występowali: Marek Adamski, Anna Bochnak, Grzegorz Ciemnoczołowski, Aleksandra Jakubczak,  Piotr Kamiński, Artur Klimaszewski, Iwona Kotzur, Wojciech Luchowski, Michał Paszkowski, Julian Pęksa, Alicja Piotrowska, Przemo Prasnowski, Hacen Sahraoui, Adam Swarcewicz, Hubert Wińczyk, Adam Wojda oraz grupa wolontariuszy.

fot. Tomasz Kamiński

News

Nasza aktywność;)

Działalność Stowarzyszenia "Teatr Strefa Ciszy" w chwili obecnej ogranicza się wyłącznie do realizacji projektu artystycznego "Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA". Zainteresowanych odsyłamy do strony scenarobocza.pl

------------------------

250 lat Teatru Publicznego

Postanowiliśmy wziąć udział w obchodach na własną rękę. Około 100 repów w Polsce z tej okazji oferuje bilety po 250 groszy. My przebijamy i zagramy AUTOBUS RE//MIX (23.05, 19.00) w Scenie Roboczej za free. Jak świętować to na bogato! Wejściówki do odbioru w CIM i Scenie Roboczej. Uwaga! Ilość miejsc ograniczona.

Natomiast w niedzielę (24.05, 19.00) zagramy SMACZNEGO! Ma się rozumieć za bilety:)

------------------------

ZAPRASZAMY!

25 kwietnia (piątek) o 19.00 w SCENIE ROBOCZEJ ostra jazda bez trzymanki. Zapraszamy na AUTOBUS RE//MIX.

---------------------------

KSIĄŻKA ROKU 2013

Nasze, jubileuszowe wydawnictwo - MIASTO W TEATRZE najlepszą książką 2013 roku w Poznaniu. Do konkursu organizowanego przez Bibliotekę Raczyńskich zgłoszono 100 publikacji a w naszych magazynach została jeszcze tylko połowa nakładu. Gratulujemy Ewie Obrębowskiej - Piaseckiej i Oli Szmidzie.

-------------------------------------

Nominacja!

Wśród 10 książek MIASTO W TEATRZE nominowane do konkursu o nagrodę im. Józefa Łukaszewicza organizowanego przez Biblioteka Raczyńskich. Bardzo się cieszymy:)

-----------------------------------

3-letni grant dla SCENY ROBOCZEJ!

Otrzymaliśmy wsparcie finansowe z miasta na realizację projektu Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA na najbliższe trzy lata w wysokości 1.131.350 PLN. Wielka sprawa. Ogromnie się cieszymy:)))

-------------------------------------------

Ostatnie SMACZNEGO w tym roku!

30 listopada (sobota) o 19.00 w Scenie Roboczej zagramy ostatnie SMACZNEGO w tym roku. Przybywajcie, których dręczy głód;)

--------------------------------

Ostatni AUTOBUS w tym roku!

Tak, tak. Już w najbliższy piątek (22.11) w SCENIE ROBOCZEJ zagramy nasz niepokorny i krnąbrny AUTOBUS RE//MIX. Dobra okazja dla tych co jeszcze nie widzieli. ZAPRASZAMY

--------------------------

Kolejna recenzja MIASTO W TEATRZE

Tym rzem polecamy recenzję Piotra Dobrowolskiego w CZASIE KULTURY. Kasiążka jest dostępna tu:)

--------------------------------

Strona internetowa korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości stron internetowych do preferencji użytkownika.