Newsletter

Realizacje

KOKTAJL Z MARTWĄ NATURĄ W TLE

PREMIERA: 27 marca 2004, XXIX Krakowskie Reminiscencje Teatralne, KRAKÓW


„Koktajl...” to nie tylko spektakl o egoistycznej, destrukcyjnej, agresywnej i hedonistycznej naturze człowieka. O braku solidarności, odpowiedzialności, wspólnoty. To w moim mniemaniu także ważny spektakl o współczesnej Polsce. Polsce politycznej i społecznej, otaczającej nas, obserwowanej w telewizji i gazetach. O jej chorobie i rozkładzie. „Koktajl...” to znakomity, prawdziwy i okrutny komentarz do naszej rzeczywistości. (…) Kluczowe w przedstawieniu teatru Strefa Ciszy wydają mi się dwie emocje: nieograniczony hedonizm i potężna nienawiść. „Koktajl z martwą naturą w tle” to ironiczno-demaskatorski obraz konsumpcjonizmu ogarniającego nas wszystkich –  tutaj spotęgowanego i celowo spotworniałego, pozbawionego jakiejkolwiek odpowiedzialności za innych, jakiegokolwiek dobra i miłości poza własnymi. Zderzenie tak przedstawionego hedonizmu z niczym nieograniczoną agresją, destrukcją, nienawiścią –  może największymi przyjemnościami życia bez wartości –  musi dać porażający efekt. Nienawiść ukazana na scenie trafia przy tym idealnie w odczucia widzów, bowiem... odwołuje się do ich własnej nienawiści. No, może nie do aż tak niszczycielskiego uczucia –  ale na pewno do zniechęcenia, zmęczenia, obrzydzenia. Do uczuć, jakie masowo nawiedzają dziś Polaków. Najnowszy, znakomity spektakl teatru Strefa Ciszy wpisuje się w nieczęsty dziś rodzaj teatru społecznego, poczuwającego się do odpowiedzialności za miejsce (jakoś niezręcznie, niemodnie użyć słowa kraj, nie mówiąc już o ojczyźnie), w którym żyjemy.
Andrzej Niziołek, „Gazeta Wyborcza”, 5 lipca 2004


Widz był tu zawsze w centrum, był najważniejszy, był kulminacyjnym punktem programu. I tak jest nadal, choć Strefa Ciszy oddziela się od niego podwójną czarno-żółtą taśmą. Szok? Szok! Ale oni znowu wiedzą, co robią.
Ewa Obrębowska-Piasecka, „Gazeta Wyborcza”, 02-07-2004


Ziajski nie stawia kropki nad i. Wie, że gawiedź przychodzi na wesele pod okno, że ciekawskich nie brakuje, jeśli gdzieś w plenerze odbywa się wielki bankiet, którzy głodnym okiem przyglądają się obżarstwu i rozpuście. W jego przedstawieniach pointę dopisuje publiczność.
Stefan Drajewski, „Głos Wielkopolski”, 5 lipca 2004
 
Spektakl „Koktajl z martwą naturą w tle” –  10 prezentacji.
Scenariusz: zespół teatru; Reżyseria: Adam Ziajski; Scenografia: Adam Wojda; Kostiumy: Ludomir Kamil Franczak; Muzyka: Artur SOSEN Klimaszewski, Michał Żak; Wystąpili: Adam Wojda, Przemo Prasnowski, Kamil Macejko, Michał Żak, Szymon Marchlewicz i Adam Ziajski; Obsługa techniczna: Piotr Roszyk, Katarzyna Kamińska.

News

Nasza aktywność;)

Działalność Stowarzyszenia "Teatr Strefa Ciszy" w chwili obecnej ogranicza się wyłącznie do realizacji projektu artystycznego "Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA". Zainteresowanych odsyłamy do strony scenarobocza.pl

------------------------

250 lat Teatru Publicznego

Postanowiliśmy wziąć udział w obchodach na własną rękę. Około 100 repów w Polsce z tej okazji oferuje bilety po 250 groszy. My przebijamy i zagramy AUTOBUS RE//MIX (23.05, 19.00) w Scenie Roboczej za free. Jak świętować to na bogato! Wejściówki do odbioru w CIM i Scenie Roboczej. Uwaga! Ilość miejsc ograniczona.

Natomiast w niedzielę (24.05, 19.00) zagramy SMACZNEGO! Ma się rozumieć za bilety:)

------------------------

ZAPRASZAMY!

25 kwietnia (piątek) o 19.00 w SCENIE ROBOCZEJ ostra jazda bez trzymanki. Zapraszamy na AUTOBUS RE//MIX.

---------------------------

KSIĄŻKA ROKU 2013

Nasze, jubileuszowe wydawnictwo - MIASTO W TEATRZE najlepszą książką 2013 roku w Poznaniu. Do konkursu organizowanego przez Bibliotekę Raczyńskich zgłoszono 100 publikacji a w naszych magazynach została jeszcze tylko połowa nakładu. Gratulujemy Ewie Obrębowskiej - Piaseckiej i Oli Szmidzie.

-------------------------------------

Nominacja!

Wśród 10 książek MIASTO W TEATRZE nominowane do konkursu o nagrodę im. Józefa Łukaszewicza organizowanego przez Biblioteka Raczyńskich. Bardzo się cieszymy:)

-----------------------------------

3-letni grant dla SCENY ROBOCZEJ!

Otrzymaliśmy wsparcie finansowe z miasta na realizację projektu Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA na najbliższe trzy lata w wysokości 1.131.350 PLN. Wielka sprawa. Ogromnie się cieszymy:)))

-------------------------------------------

Ostatnie SMACZNEGO w tym roku!

30 listopada (sobota) o 19.00 w Scenie Roboczej zagramy ostatnie SMACZNEGO w tym roku. Przybywajcie, których dręczy głód;)

--------------------------------

Ostatni AUTOBUS w tym roku!

Tak, tak. Już w najbliższy piątek (22.11) w SCENIE ROBOCZEJ zagramy nasz niepokorny i krnąbrny AUTOBUS RE//MIX. Dobra okazja dla tych co jeszcze nie widzieli. ZAPRASZAMY

--------------------------

Kolejna recenzja MIASTO W TEATRZE

Tym rzem polecamy recenzję Piotra Dobrowolskiego w CZASIE KULTURY. Kasiążka jest dostępna tu:)

--------------------------------

Strona internetowa korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości stron internetowych do preferencji użytkownika.