Newsletter

Realizacje

KWATERA

PREMIERA: 23 listopada 2005, IX Międzynarodowy Festiwal Teatralny MASKI, POZNAŃ


Adam Ziajski i Teatr Strefa Ciszy znowu zaszokował. Odjęło mi mowę, choć nie jedno w życiu widziałem. Ze zwykłej prezentacji mieszkania na sprzedaż zrobił teatr, widowisko, które porusza, wprawia w konsternację. Wierzę, że Ziajski jako pośrednik nieruchomości sprzedałby nawet cmentarz, a co dopiero mieszkanie w starej kamienicy na poznańskiej Wildzie.
Stefan Drajewski, „Głos Wielkopolski”, 24 listopada 2005


„Kwatery” się nie ogląda. W nią się wchodzi – jak w masło, jak w malowniczy, doprawiony humorem i autoironią produkt popkultury: ot, kolejny odcinek serialu o sąsiadach. Tylko że to jest pułapka. Bo z „Kwatery” nie da się tak po prostu wyjść. Spektakl wraca do widza jeszcze na długo po swym zakończeniu: w tramwaju, sklepie, na ulicy. Trwa w każdym mijanym przypadkowo przechodniu. Wszędzie tam, gdzie czają się absurdy bycia wśród ludzi, groteskowych nieznajomych skrywających być może wielkie dramaty. Nigdy się o nich nie dowiemy, bo nie spytamy, bo nie odpowiedzą, bo co nas to w końcu obchodzi? Dramaty nie dramaty, życie musi toczyć się dalej. Życie – w całej swej bezdusznej, żarłocznej okazałości. Bez końca. (...) Kwatera to wstrząsające przeżycie. Opowiedziana prostymi środkami zwyczajna historia o uniwersalnej, a jednocześnie tak intymnej wymowie, że bardziej intymnie się już chyba nie da. Tego szukam w teatrze. Niczego więcej nie chcę.

Marta Kaźmierska, „Gazeta Wyborcza”, 26 listopada 2005


W realizację 41 prezentacji spektaklu „Kwatera” w latach 2005-2006 zaangażowani byli: Grzegorz Ciemnoczołowski, Katarzyna Kamińska, Piotr Kamiński, Tomasz Kalitko, Kuba Kapral, Artur Klimaszewski, Iwona Kotzur, Agnieszka Krupieńczyk, Krzysztof Ksit, Marcin Kubiak, Wojciech Luchowski, Stefan Nowak, Michał Paszkowski, Julian Pęksa, Anna Piórek, Przemo Prasnowski, Adam Wojda oraz Adam Ziajski.

fot. Agnieszka Krupieńczyk

News

Nasza aktywność;)

Działalność Stowarzyszenia "Teatr Strefa Ciszy" w chwili obecnej ogranicza się wyłącznie do realizacji projektu artystycznego "Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA". Zainteresowanych odsyłamy do strony scenarobocza.pl

------------------------

250 lat Teatru Publicznego

Postanowiliśmy wziąć udział w obchodach na własną rękę. Około 100 repów w Polsce z tej okazji oferuje bilety po 250 groszy. My przebijamy i zagramy AUTOBUS RE//MIX (23.05, 19.00) w Scenie Roboczej za free. Jak świętować to na bogato! Wejściówki do odbioru w CIM i Scenie Roboczej. Uwaga! Ilość miejsc ograniczona.

Natomiast w niedzielę (24.05, 19.00) zagramy SMACZNEGO! Ma się rozumieć za bilety:)

------------------------

ZAPRASZAMY!

25 kwietnia (piątek) o 19.00 w SCENIE ROBOCZEJ ostra jazda bez trzymanki. Zapraszamy na AUTOBUS RE//MIX.

---------------------------

KSIĄŻKA ROKU 2013

Nasze, jubileuszowe wydawnictwo - MIASTO W TEATRZE najlepszą książką 2013 roku w Poznaniu. Do konkursu organizowanego przez Bibliotekę Raczyńskich zgłoszono 100 publikacji a w naszych magazynach została jeszcze tylko połowa nakładu. Gratulujemy Ewie Obrębowskiej - Piaseckiej i Oli Szmidzie.

-------------------------------------

Nominacja!

Wśród 10 książek MIASTO W TEATRZE nominowane do konkursu o nagrodę im. Józefa Łukaszewicza organizowanego przez Biblioteka Raczyńskich. Bardzo się cieszymy:)

-----------------------------------

3-letni grant dla SCENY ROBOCZEJ!

Otrzymaliśmy wsparcie finansowe z miasta na realizację projektu Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA na najbliższe trzy lata w wysokości 1.131.350 PLN. Wielka sprawa. Ogromnie się cieszymy:)))

-------------------------------------------

Ostatnie SMACZNEGO w tym roku!

30 listopada (sobota) o 19.00 w Scenie Roboczej zagramy ostatnie SMACZNEGO w tym roku. Przybywajcie, których dręczy głód;)

--------------------------------

Ostatni AUTOBUS w tym roku!

Tak, tak. Już w najbliższy piątek (22.11) w SCENIE ROBOCZEJ zagramy nasz niepokorny i krnąbrny AUTOBUS RE//MIX. Dobra okazja dla tych co jeszcze nie widzieli. ZAPRASZAMY

--------------------------

Kolejna recenzja MIASTO W TEATRZE

Tym rzem polecamy recenzję Piotra Dobrowolskiego w CZASIE KULTURY. Kasiążka jest dostępna tu:)

--------------------------------

Strona internetowa korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości stron internetowych do preferencji użytkownika.