Newsletter

Realizacje

LAST MINUTE

PREMIERA: 17 kwietnia 2009 – madeinpoznan.noc, POZNAŃ


NAGRODY: „Buława Hetmańska” – nagroda publiczności 35. Zamojskiego Lata Teatralnego


Miejscem realizacji happeningu jest dworzec kolejowy ze wszystkimi jego zakamarkami. Przebieg zaplanowanych działań uzależniony jest od indywidualnego charakteru danego miejsca, jak i rozkładu jazdy pociągów.
Happening LAST MINUTE nie ma nic wspólnego z ofertą biur podróży, tanich linii lotniczych czy kolejowych. Jest metaforą rosnącego napięcia między krzykliwą i śpieszną rzeczywistością a naszym osobistym jej odczuwaniem. Jak dostrzec LAST MINUTE? Najpierw trzeba zwolnić rytm a najlepiej zatrzymać się by zrozumieć znaczenie danej chwili. Wówczas może okazać się, że LAST MINUTE jest nieskończonym, wiecznie trwającym zbiorem wspólnych trosk i uniesień, wyborów i straconych okazji. Fenomen dworca tkwi w fakcie, że jest miejscem bardziej z konieczności niż wyboru i właśnie dlatego w cudowny sposób obnaża nasze nastroje. Kolejne przesiadki, perony i kasy tylko potęgują efekt naszego bycia pomiędzy kolejnymi zdarzeniami, gdzie anonimowe tłumy realizują swoje życiowe szanse lub tylko łapią przygodne okazje.
Oprócz poznańskiej premiery LAST MINUTE zaprezentowaliśmy również w październiku 2010 roku na Dworcu Centralnym w Warszawie oraz w czerwcu 2011 roku w Zamościu.


Wydarzeniem, które obróciło do góry nogami Dworzec Główny w Poznaniu okazał się happening Teatru Strefa Ciszy pt. „Last Minute”. Kilkuset poznaniaków zgromadzonych na dworcu, jak również przypadkowych podróżnych obserwowało ustawicznie pojawiające się postaci, które w komiczny sposób odtwarzały atmosferę dworca kolejowego. (...)Wydarzenie jak najbardziej pozytywne i ciekawe, które choć na chwilę przyćmiło prozaikę dworca kolejowego.
Witold Kobyłka, „Dziennik Teatralny”, 20.04.2009
 
(...) Nieoczekiwanie podróżni wymieszali się z publicznością i po jakimś czasie trudno było ich odróżnić. Prawie nie zauważono, kiedy w kilku miejscach pary zaczęły tańczyć tango. Taka jest Strefa Ciszy, którą lubię. Wychodzi w przestrzeń i teatr robi się sam, jak choćby pod kasą, kiedy Iwona Kotzur jako żałobnica ze swoimi wnuczkami próbuje przekonać łysego dresiarza, aby ją przepuścił, bo spieszy się na pogrzeb. Jak wtedy, gdy do zagubionej sztafety dołączają podróżni i biegają razem z nią po dworcu.
Marcin Kostaszuk; „Głos Wielkopolski”, 21.04.2009

Reżyseria: Adam Ziajski; Scenariusz: praca zespołowa; Muzyka: Artur SOSEN Klimaszewski; Kostiumy: MIXER; Występują: Przemo Prasowski, Iwona Kotzur, Adam Wojda, Alicja Piotrowska, Grzegorz Ciemnoczołowski, Dominika Olszowy, Julian Pęksa, Hubert Wińczyk, Wojciech Luchowski, Hacen Sahraoui; Obsługa techniczna: Piotr Kamiński.

fot. Agnieszka Krupieńczyk

News

Nasza aktywność;)

Działalność Stowarzyszenia "Teatr Strefa Ciszy" w chwili obecnej ogranicza się wyłącznie do realizacji projektu artystycznego "Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA". Zainteresowanych odsyłamy do strony scenarobocza.pl

------------------------

250 lat Teatru Publicznego

Postanowiliśmy wziąć udział w obchodach na własną rękę. Około 100 repów w Polsce z tej okazji oferuje bilety po 250 groszy. My przebijamy i zagramy AUTOBUS RE//MIX (23.05, 19.00) w Scenie Roboczej za free. Jak świętować to na bogato! Wejściówki do odbioru w CIM i Scenie Roboczej. Uwaga! Ilość miejsc ograniczona.

Natomiast w niedzielę (24.05, 19.00) zagramy SMACZNEGO! Ma się rozumieć za bilety:)

------------------------

ZAPRASZAMY!

25 kwietnia (piątek) o 19.00 w SCENIE ROBOCZEJ ostra jazda bez trzymanki. Zapraszamy na AUTOBUS RE//MIX.

---------------------------

KSIĄŻKA ROKU 2013

Nasze, jubileuszowe wydawnictwo - MIASTO W TEATRZE najlepszą książką 2013 roku w Poznaniu. Do konkursu organizowanego przez Bibliotekę Raczyńskich zgłoszono 100 publikacji a w naszych magazynach została jeszcze tylko połowa nakładu. Gratulujemy Ewie Obrębowskiej - Piaseckiej i Oli Szmidzie.

-------------------------------------

Nominacja!

Wśród 10 książek MIASTO W TEATRZE nominowane do konkursu o nagrodę im. Józefa Łukaszewicza organizowanego przez Biblioteka Raczyńskich. Bardzo się cieszymy:)

-----------------------------------

3-letni grant dla SCENY ROBOCZEJ!

Otrzymaliśmy wsparcie finansowe z miasta na realizację projektu Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA na najbliższe trzy lata w wysokości 1.131.350 PLN. Wielka sprawa. Ogromnie się cieszymy:)))

-------------------------------------------

Ostatnie SMACZNEGO w tym roku!

30 listopada (sobota) o 19.00 w Scenie Roboczej zagramy ostatnie SMACZNEGO w tym roku. Przybywajcie, których dręczy głód;)

--------------------------------

Ostatni AUTOBUS w tym roku!

Tak, tak. Już w najbliższy piątek (22.11) w SCENIE ROBOCZEJ zagramy nasz niepokorny i krnąbrny AUTOBUS RE//MIX. Dobra okazja dla tych co jeszcze nie widzieli. ZAPRASZAMY

--------------------------

Kolejna recenzja MIASTO W TEATRZE

Tym rzem polecamy recenzję Piotra Dobrowolskiego w CZASIE KULTURY. Kasiążka jest dostępna tu:)

--------------------------------

Strona internetowa korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości stron internetowych do preferencji użytkownika.