Newsletter

Projekty

Miasto w teatrze. Subiektywny przewodnik po Poznaniu i spektaklach Strefy Ciszy

Ta książka to dwie narracje: plastyczna Oli Szmidy i literacka Ewy Obrębowskiej-Piaseckiej. Choć z pozoru występują niezależnie od siebie, zaplatają się na różnych piętrach opowieści. Na piętrze pierwszym poznajemy Teatr Strefa Ciszy i dwadzieścia jego spektakli wybranych z okazji dwudziestych urodzin zespołu. Wracamy do „Kwatery”, „Sąsiada 2000”, Judaszy”, „Last Minute”, „Kurantów”, „36.6”, „DNA” „Salta Mortale”… Na drugim piętrze nicujemy dwadzieścia terminów służących do opisu teatralnych zjawisk. Swoje tajemnice odkrywają przed nami: scena, kurtyna, zapadnia, widz, bankiet… Na trzeciej kondygnacji wędrujemy po symbolicznym mieście złożonym z domów, ulic, podwórek, placów, rynków, sklepów, biur, stadionów, świątyń i cmentarzy. A na piętrze czwartym zwiedzamy miasto konkretne – Poznań. Oglądamy jego fasadę, strych i piwnicę. Zagłębiamy się w magiczne  i przeklęte zakamarki. Jest pewnie i piętro piąte, ale tam Czytelnik wybiera się już na własną rękę. Mamy nadzieję, że pomoże mu mapa pełniąca rolę spisu treści.

Wydawca: Stowarzyszenie Teatr Strefa Ciszy
Autorki: Ola Szmida (ilustracje), Ewa Obrębowska-Piasecka (tekst)
Projekt graficzny i łamanie: Michał Sobański
Korekta: Anna Rogulska
Druk i oprawa: Zakład Poligraficzny Moś i Łuczak sp. j.
Stron: 124
Format: 200 x 200 mm
Oprawa: twarda
Cena: 20 PLN plus koszt wysyłki
Zamówienia: teatr@strefaciszy.com.pl
Poznań, 2013

Nagroda: im. Józefa Łukaszewicza POSNANIANA 2013 w konkursie BIBLIOTEKI RACZYŃSKICH za najlepszą książkę.

Zachęcamy do wysłuchania 5 rozdziałów czytanych na antenie Radia Merkury. Czytają: Ewa Kaczmarek i Łukasz Chrzuszcz. Jest również dostępna pierwsza recenzja naszej publikacji pt. Śladami Strefy Ciszy autorstwa Aleksandy Glinki.

Książka dostępna: POZNAŃ - Bookarest (Stary Browar), Salon Posnania (Ratajczaka 44); Księgarnia PWN (Mielżyńskiego 27/29); Bookowski (CK Zamek); Skład Kulturalny (Galeria M/M); Arsenał (ul. Dąbrowskiego 7 i Stary Rynek 6), Kiosk (Galeria Miejska Arsenał, Stary Rynek 6). WARSZAWA - Czuły Barbarzyńca (Dobra 31); Prospero Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, (Jazdów 1).

 

News

Nasza aktywność;)

Działalność Stowarzyszenia "Teatr Strefa Ciszy" w chwili obecnej ogranicza się wyłącznie do realizacji projektu artystycznego "Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA". Zainteresowanych odsyłamy do strony scenarobocza.pl

------------------------

250 lat Teatru Publicznego

Postanowiliśmy wziąć udział w obchodach na własną rękę. Około 100 repów w Polsce z tej okazji oferuje bilety po 250 groszy. My przebijamy i zagramy AUTOBUS RE//MIX (23.05, 19.00) w Scenie Roboczej za free. Jak świętować to na bogato! Wejściówki do odbioru w CIM i Scenie Roboczej. Uwaga! Ilość miejsc ograniczona.

Natomiast w niedzielę (24.05, 19.00) zagramy SMACZNEGO! Ma się rozumieć za bilety:)

------------------------

ZAPRASZAMY!

25 kwietnia (piątek) o 19.00 w SCENIE ROBOCZEJ ostra jazda bez trzymanki. Zapraszamy na AUTOBUS RE//MIX.

---------------------------

KSIĄŻKA ROKU 2013

Nasze, jubileuszowe wydawnictwo - MIASTO W TEATRZE najlepszą książką 2013 roku w Poznaniu. Do konkursu organizowanego przez Bibliotekę Raczyńskich zgłoszono 100 publikacji a w naszych magazynach została jeszcze tylko połowa nakładu. Gratulujemy Ewie Obrębowskiej - Piaseckiej i Oli Szmidzie.

-------------------------------------

Nominacja!

Wśród 10 książek MIASTO W TEATRZE nominowane do konkursu o nagrodę im. Józefa Łukaszewicza organizowanego przez Biblioteka Raczyńskich. Bardzo się cieszymy:)

-----------------------------------

3-letni grant dla SCENY ROBOCZEJ!

Otrzymaliśmy wsparcie finansowe z miasta na realizację projektu Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA na najbliższe trzy lata w wysokości 1.131.350 PLN. Wielka sprawa. Ogromnie się cieszymy:)))

-------------------------------------------

Ostatnie SMACZNEGO w tym roku!

30 listopada (sobota) o 19.00 w Scenie Roboczej zagramy ostatnie SMACZNEGO w tym roku. Przybywajcie, których dręczy głód;)

--------------------------------

Ostatni AUTOBUS w tym roku!

Tak, tak. Już w najbliższy piątek (22.11) w SCENIE ROBOCZEJ zagramy nasz niepokorny i krnąbrny AUTOBUS RE//MIX. Dobra okazja dla tych co jeszcze nie widzieli. ZAPRASZAMY

--------------------------

Kolejna recenzja MIASTO W TEATRZE

Tym rzem polecamy recenzję Piotra Dobrowolskiego w CZASIE KULTURY. Kasiążka jest dostępna tu:)

--------------------------------

Strona internetowa korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości stron internetowych do preferencji użytkownika.