Newsletter

Realizacje

MISJA

PREMIERA: 23 sierpnia 1997, V Barlineckie Lato Teatralne, BARLINEK


W teatrze nie ma rzeczy niemożliwych, a to właśnie poznański Teatr Strefa Ciszy przywiózł do Lubina świętych. Mikołaje ruszyli w miasto, za nimi krok w krok rozbawiona dzieciarnia, młodzież w wypastowanych glanach i stateczne panie w kapeluszach. Święci dzwonili dzwoneczkami, grali na harmonii, świecili latarkami zaglądając ludziom do okien. Wkrótce opanowali cały Rynek: smutne podwórka i uliczki zamieniły się w wielką scenę, na której rozegrał się niezwykły, uliczny spektakl. Nagle okazało się, że szara ulica jest pełna teatralnych rekwizytów, a każdy przechodzień może być aktorem.
Wanda Dybalska, „Gazeta Wyborcza”, 22 czerwca 1998


Jeżeli znajdziesz się na trasie „Misji” – akcji Teatru Strefa Ciszy – bądź przygotowany na wszystko! Może się zdarzyć, że groźnie spoglądający  święty Mikołaj właśnie Tobie poleci pomóc wyładować sanie, nakarmić mlekiem renifery albo wyrecytować okolicznościowy wierszyk. Współpraca nie jest obowiązkowa, ale … gwiazdor – to gwiazdor: grzecznych nagradza, krnąbrnych karze (rózgą). […] „Misja” jak rzadko która akcja uliczna naprawdę wymaga aktywności widzów. Ich entuzjazmu, kreatywności, ale także ich skupienia, wyciszenia. To karnawał z momentami refleksji.
Krzysztof Piech, „Gazeta Wyborcza”, 7 listopada 1997


Sprawcami zamieszania byli aktorzy teatru Strefa Ciszy z Poznania i ich spektakl pt. „Misja”. Aktorzy poprowadzili przez centrum miasta kilkaset osób, które – nie zważając na to, że termometry pokazywały grubo ponad 20 stopni – skandowały gromko „Pa-da-śnieg!”. Mikołaje zawładnęli publiką od samego początku, gdy tylko wysiedli z autobusu MPK i w jednej chwili przejęli kontrolę nad ruchem ulicznym na Rynku Kościuszki. Przemawiali, śpiewali, psocili – wszystko przy niesłabnącym aplauzie. To była chyba najbardziej udana akcja w czasie całych Dni Sztuki. Strefa narobiła potężnego, radosnego zgiełku i zamieszania.
Jerzy Szerszunowicz, „Kurier Poranny”, 29 maja 2000


W 26 realizacjach akcji ulicznej "Misja" w latach 1996-2003 udział wzięli: Tomasz Drabina, Marek Drobnik, Bernard Ejgierd, Jacek Hałas, Dagmara Karalus, Łukasz Konieczny, Kamil Macejko, Marcin Makowski, Michał Marcinkowski, Artur Miedziński, Krzysztof Moraczewski, Stefan Nowak, Michał Paszkowski, Przemo Prasnowski, Michał Słomka, Włodzimierz Urbański, Piotr Walczuk, Marcin Walewski, Jacek Wesołowski, Adam Wojda oraz Adam Ziajski.

News

Nasza aktywność;)

Działalność Stowarzyszenia "Teatr Strefa Ciszy" w chwili obecnej ogranicza się wyłącznie do realizacji projektu artystycznego "Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA". Zainteresowanych odsyłamy do strony scenarobocza.pl

------------------------

250 lat Teatru Publicznego

Postanowiliśmy wziąć udział w obchodach na własną rękę. Około 100 repów w Polsce z tej okazji oferuje bilety po 250 groszy. My przebijamy i zagramy AUTOBUS RE//MIX (23.05, 19.00) w Scenie Roboczej za free. Jak świętować to na bogato! Wejściówki do odbioru w CIM i Scenie Roboczej. Uwaga! Ilość miejsc ograniczona.

Natomiast w niedzielę (24.05, 19.00) zagramy SMACZNEGO! Ma się rozumieć za bilety:)

------------------------

ZAPRASZAMY!

25 kwietnia (piątek) o 19.00 w SCENIE ROBOCZEJ ostra jazda bez trzymanki. Zapraszamy na AUTOBUS RE//MIX.

---------------------------

KSIĄŻKA ROKU 2013

Nasze, jubileuszowe wydawnictwo - MIASTO W TEATRZE najlepszą książką 2013 roku w Poznaniu. Do konkursu organizowanego przez Bibliotekę Raczyńskich zgłoszono 100 publikacji a w naszych magazynach została jeszcze tylko połowa nakładu. Gratulujemy Ewie Obrębowskiej - Piaseckiej i Oli Szmidzie.

-------------------------------------

Nominacja!

Wśród 10 książek MIASTO W TEATRZE nominowane do konkursu o nagrodę im. Józefa Łukaszewicza organizowanego przez Biblioteka Raczyńskich. Bardzo się cieszymy:)

-----------------------------------

3-letni grant dla SCENY ROBOCZEJ!

Otrzymaliśmy wsparcie finansowe z miasta na realizację projektu Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA na najbliższe trzy lata w wysokości 1.131.350 PLN. Wielka sprawa. Ogromnie się cieszymy:)))

-------------------------------------------

Ostatnie SMACZNEGO w tym roku!

30 listopada (sobota) o 19.00 w Scenie Roboczej zagramy ostatnie SMACZNEGO w tym roku. Przybywajcie, których dręczy głód;)

--------------------------------

Ostatni AUTOBUS w tym roku!

Tak, tak. Już w najbliższy piątek (22.11) w SCENIE ROBOCZEJ zagramy nasz niepokorny i krnąbrny AUTOBUS RE//MIX. Dobra okazja dla tych co jeszcze nie widzieli. ZAPRASZAMY

--------------------------

Kolejna recenzja MIASTO W TEATRZE

Tym rzem polecamy recenzję Piotra Dobrowolskiego w CZASIE KULTURY. Kasiążka jest dostępna tu:)

--------------------------------

Strona internetowa korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości stron internetowych do preferencji użytkownika.