Newsletter

Realizacje

OBRAZ MOJEGO MIASTA

PREMIERA: 29 czerwca 1997, VII Międzynarodowy Festiwal Teatralny MALTA, POZNAŃ


Byliśmy uczestnikami bezpretensjonalnego i pełnego humoru zdarzenia teatralnego, które pozwoliło spojrzeć nam z większym zaciekawieniem i życzliwością na mijaną tyle razy obojętnie ulicę. Odkryć w niej poezję, poczuć jej koloryt i niepowtarzalny smak. I pozostać z nadzieją, że wykreowane przez młodych ludzi postacie zamieszkają tu na dłużej.
Bartosz Żurawiecki, „Gazeta Wyborcza”, 1 lipca 1997

 Najbardziej uwiodła publiczność akcja „Obraz Mojego Mista” Teatru Strefa Ciszy z Poznania, laureata ubiegłorocznego Offeusza. Grupa studentów i absolwentów Akademii Muzycznej i uniwersytetu w Poznaniu zamieniła w teatr jedną z ulic na Starówce. Na chodnikach, podwórkach i w mieszkaniach zainscenizowano miejskie życie podniesione do potęgi: z kłótniami lokatorów, dozorcą, sprzątającym ulicę odkurzaczem, z praczką okładającą widzów mokrą bielizną i dziwkami, które przyklejały się do przechodniów. Byli tam świeci Piotr i Paweł, a nawet samobójca, którego z dachu zdjęła straż pożarna. Pióra sypiące się z okien, kolorowe proporce, atmosfera festynu – nawet miejscowe lumpy chodziły po swojej ulicy oczarowane.
Roman Pawłowski, „Gazeta Wyborcza”, 1 lipca 1997


Uliczny wernisaż pt. „Obraz mojego miasta” rozpoczęły mowy i toasty. Następnie odsłonięto obraz-fragment przemienionej ulicy Wronieckiej na Starówce. Widzów otaczały postacie rozgrywające swoje scenki-etiudy z życia ulicy. […]  Obraz ulicy kipiał życiem. […]  Aktorom udało się doskonale wpisać w architekturę miasta i z fantazją ożywić pamięć.
Grzegorz Janikowski, „Teatr” nr 9, wrzesień 1997


W jednorazowej realizacji „Obrazu Mojego Miasta” udział wzięło ponad 100 uczestników w skład których wchodzili mieszkańcy ulicy Wronieckiej, nieoczekiwani goście oraz specjalnie powołany zespół w następujących osobach: Gosia Andrzejewska, Anna Bidermann, Piotr Drążkiewicz, Krzysztof Drobnik, Marek Drobnik, Rafał Drobnik, Bernard Ejgierd, Joanna Gorzaniak, Tomasz Grdeń, Alicja Hałas, Jacek Hałas, Julia Hałas, Kamil Hałas, Bogusław Hegeduess, Dorothea Hegeduess, Karolina Hoffman, Natalia Janowska, Lucyna Januszek, Marta Kalinowska, Tomasz Kamiński, Dagmara Karalus, Agata Kmiećkowiak, Łukasz Konieczny, Marcin Kozieł, Paula Krajewska, Marcin Kuberka, Sebastian Kwiat, Gosia Lamperska, Anna Lewandowska, Michał Marcinkowski, Marta Masłowska, Natalia Mazur, Grażka Mierzejewska, Paulina Obrębska, Michał Palacz, Anna Pankau, Szymon Piątek, Przemo Prasnowski, Justyna Raciborska, Kuba Semrau, Kasia Spychała, Ewa Staniszewska, Natalia Szajkowska, Anna Świstoń, Krzysztof Świstoń, Justyna Tomczak, Piotr Turowicz, Irena Tyczewska, Włodzimierz Urbański, Piotr Walczuk, Dominik Walczyk, Marcin Walewski, Adam Wojda, Marcin Zaręba, Adam Ziajski oraz wielu, wielu innych, których mamy nadzieję jeszcze dopisać.

fot. Piotr Długosz

News

Nasza aktywność;)

Działalność Stowarzyszenia "Teatr Strefa Ciszy" w chwili obecnej ogranicza się wyłącznie do realizacji projektu artystycznego "Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA". Zainteresowanych odsyłamy do strony scenarobocza.pl

------------------------

250 lat Teatru Publicznego

Postanowiliśmy wziąć udział w obchodach na własną rękę. Około 100 repów w Polsce z tej okazji oferuje bilety po 250 groszy. My przebijamy i zagramy AUTOBUS RE//MIX (23.05, 19.00) w Scenie Roboczej za free. Jak świętować to na bogato! Wejściówki do odbioru w CIM i Scenie Roboczej. Uwaga! Ilość miejsc ograniczona.

Natomiast w niedzielę (24.05, 19.00) zagramy SMACZNEGO! Ma się rozumieć za bilety:)

------------------------

ZAPRASZAMY!

25 kwietnia (piątek) o 19.00 w SCENIE ROBOCZEJ ostra jazda bez trzymanki. Zapraszamy na AUTOBUS RE//MIX.

---------------------------

KSIĄŻKA ROKU 2013

Nasze, jubileuszowe wydawnictwo - MIASTO W TEATRZE najlepszą książką 2013 roku w Poznaniu. Do konkursu organizowanego przez Bibliotekę Raczyńskich zgłoszono 100 publikacji a w naszych magazynach została jeszcze tylko połowa nakładu. Gratulujemy Ewie Obrębowskiej - Piaseckiej i Oli Szmidzie.

-------------------------------------

Nominacja!

Wśród 10 książek MIASTO W TEATRZE nominowane do konkursu o nagrodę im. Józefa Łukaszewicza organizowanego przez Biblioteka Raczyńskich. Bardzo się cieszymy:)

-----------------------------------

3-letni grant dla SCENY ROBOCZEJ!

Otrzymaliśmy wsparcie finansowe z miasta na realizację projektu Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA na najbliższe trzy lata w wysokości 1.131.350 PLN. Wielka sprawa. Ogromnie się cieszymy:)))

-------------------------------------------

Ostatnie SMACZNEGO w tym roku!

30 listopada (sobota) o 19.00 w Scenie Roboczej zagramy ostatnie SMACZNEGO w tym roku. Przybywajcie, których dręczy głód;)

--------------------------------

Ostatni AUTOBUS w tym roku!

Tak, tak. Już w najbliższy piątek (22.11) w SCENIE ROBOCZEJ zagramy nasz niepokorny i krnąbrny AUTOBUS RE//MIX. Dobra okazja dla tych co jeszcze nie widzieli. ZAPRASZAMY

--------------------------

Kolejna recenzja MIASTO W TEATRZE

Tym rzem polecamy recenzję Piotra Dobrowolskiego w CZASIE KULTURY. Kasiążka jest dostępna tu:)

--------------------------------

Strona internetowa korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości stron internetowych do preferencji użytkownika.