Newsletter

Realizacje

POSTSCRIPTUM

PREMIERA: 26 marca 2000, XXV Krakowskie Reminiscencje Teatralne, KRAKÓW.
POSTSCRIPTUM 2: 18 listopada 2000, Festiwal Teatralny MASKI, POZNAŃ.
POSTSCRIPTUM 3: 1 sierpnia 2001, Międzynarodowy Festiwal SZTUKA ULICY, WARSZAWA.
POSTSCRIPTUM 4: 23 kwietnia 2005, Krakowskie Reminiscencje Teatralne, KRAKÓW.


Przeniesiony do handlowego wnętrza spektakl rozgrywa się na krawędzi teatru. To raczej współczesny happening, w którym siedzący na sklepowych półkach, oferujący w promocji swoją gotowość do zawarcia przyjaźni aktorzy angażują przechodniów w zbiorowe szaleństwo kupowania, promocji, licytacji. Zamiast wspólnych zakupów – wspólne zdarzenie teatralne! Tak by – na przekór anonimowości supermarketu – stworzyć możliwość autentycznego spotkania, interakcji wystawiającej na próbę ludzką otwartość. Umiejętne połączenie otwartej formy happeningu z silnie nacechowanym miejscem zdarzenia stanowiło o sile spektaklu. Rzeczywistym klientom supermarketu zaproponowano przyjaźń jako towar, sami musieli zdecydować, czy aktorzy rzeczywiście sprzedają swoją przyjaźń w supermarkecie, czy tylko grają w spektaklu. A może wszyscy żyjemy w czasach zlicytowanych przyjaźni? W tym miejscu niewinny happening przestaje już być zabawny w swojej dwuznaczności.
Barbara Dutkiewicz, „Opcje” nr 6 (35) 2000


„Postscriptum 2” to chyba najbardziej przewrotna akcja Strefy Ciszy, jaką widziałam. Zmusza do zastanowienia nie tylko nad tym, jak budujemy dzisiaj nasze międzyludzkie relacje, jak rozumiemy przyjaźń i przywiązanie do drugiego człowieka. Na poziomie deklaracji bowiem prawdopodobnie wszyscy rozumiemy je tak samo. Twórcy każą nam jednak przede wszystkim przyjrzeć się temu, jak układamy sobie nasz dzisiejszy świat, jeśli na przyjaźń albo nie mamy czasu, albo lubimy się o nią targować. Zmuszają do tego w miejscu, które podobne rozważania raczej „produkuje” niż prowokuje, czy udziela na nie odpowiedzi.
 Agata Skórzyńska, „Gazeta Wyborcza”, 20 listopada 2000


W czterech odsłonach Projektu Specjalnego „Postscriptum”, w latach 2000-2005 udział wzięli: Julia Amrozik, Agnieszka Cienciała, Tomasz Drabina, Magda Grenda, Kamil Hałas, Elżbieta Janicka, Marcin Kopański, Wojciech Luchowski, Kamil Macejko, Michał Paszkowski, Przemo Prasnowski, Michał Słomka, Dominik Szeszo, Justyna Tomczak, Włodzimierz Urbański, Marcin Walewski, Anna Wojciechowska, Adam Wojda, Adam Ziajski oraz kilku „zdeterminowanych nabywców”.

fot. Marcin Kubiak

News

Nasza aktywność;)

Działalność Stowarzyszenia "Teatr Strefa Ciszy" w chwili obecnej ogranicza się wyłącznie do realizacji projektu artystycznego "Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA". Zainteresowanych odsyłamy do strony scenarobocza.pl

------------------------

250 lat Teatru Publicznego

Postanowiliśmy wziąć udział w obchodach na własną rękę. Około 100 repów w Polsce z tej okazji oferuje bilety po 250 groszy. My przebijamy i zagramy AUTOBUS RE//MIX (23.05, 19.00) w Scenie Roboczej za free. Jak świętować to na bogato! Wejściówki do odbioru w CIM i Scenie Roboczej. Uwaga! Ilość miejsc ograniczona.

Natomiast w niedzielę (24.05, 19.00) zagramy SMACZNEGO! Ma się rozumieć za bilety:)

------------------------

ZAPRASZAMY!

25 kwietnia (piątek) o 19.00 w SCENIE ROBOCZEJ ostra jazda bez trzymanki. Zapraszamy na AUTOBUS RE//MIX.

---------------------------

KSIĄŻKA ROKU 2013

Nasze, jubileuszowe wydawnictwo - MIASTO W TEATRZE najlepszą książką 2013 roku w Poznaniu. Do konkursu organizowanego przez Bibliotekę Raczyńskich zgłoszono 100 publikacji a w naszych magazynach została jeszcze tylko połowa nakładu. Gratulujemy Ewie Obrębowskiej - Piaseckiej i Oli Szmidzie.

-------------------------------------

Nominacja!

Wśród 10 książek MIASTO W TEATRZE nominowane do konkursu o nagrodę im. Józefa Łukaszewicza organizowanego przez Biblioteka Raczyńskich. Bardzo się cieszymy:)

-----------------------------------

3-letni grant dla SCENY ROBOCZEJ!

Otrzymaliśmy wsparcie finansowe z miasta na realizację projektu Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA na najbliższe trzy lata w wysokości 1.131.350 PLN. Wielka sprawa. Ogromnie się cieszymy:)))

-------------------------------------------

Ostatnie SMACZNEGO w tym roku!

30 listopada (sobota) o 19.00 w Scenie Roboczej zagramy ostatnie SMACZNEGO w tym roku. Przybywajcie, których dręczy głód;)

--------------------------------

Ostatni AUTOBUS w tym roku!

Tak, tak. Już w najbliższy piątek (22.11) w SCENIE ROBOCZEJ zagramy nasz niepokorny i krnąbrny AUTOBUS RE//MIX. Dobra okazja dla tych co jeszcze nie widzieli. ZAPRASZAMY

--------------------------

Kolejna recenzja MIASTO W TEATRZE

Tym rzem polecamy recenzję Piotra Dobrowolskiego w CZASIE KULTURY. Kasiążka jest dostępna tu:)

--------------------------------

Strona internetowa korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości stron internetowych do preferencji użytkownika.