Newsletter

Realizacje

PRESSING

PREMIERA: 27 czerwca 2002, XII Międzynarodowy Festiwal MALTA, POZNAŃ


„Pressing” to rodzaj parodii igrzysk olimpijskich – są tu zawodnicy pozujący na gwiazdy, jest dmuchany znicz olimpijski, pływanie synchroniczne, boks, fajerwerki, kibice (a raczej kibole), confetti i wiele innych atrybutów związanych ze sportowymi widowiskami. Głośno, kolorowo, zabawnie i dynamicznie. Pomysłowo, a czasami nawet zaskakująco. W tym miejscu należą się słowa uznania dla aktorów za ich wytrzymałość i kondycję – niewielu bowiem wytrzymałoby takie tempo. Uważna obserwacja ludzkich zachowań, doprawiona szczyptą złośliwości i dużą dawką poczucia humoru, sprawiła, że zobaczyliśmy całkiem ciekawe i bardzo zabawne przedstawienie.
Dorota Mrówka, „Gazeta Wyborcza”, 17 września 2002


Strefa Ciszy podjęła sprawę nieustannej rywalizacji i wyścigu, do którego jesteśmy dziś zmuszani, by przeżyć, zabłysnąć, by choć raz być na szczycie. Artyści opowiedzieli o tym pokazując zmagania olimpijczyków. Było zabawnie i groteskowo, ale też smutno. Okazało się bowiem, że upragnione zwycięstwo może stać się wielką porażką. Atutem tego spektaklu jest jego dynamika, zwartość, świetne rozwiązania sceniczne i doskonałe porozumienie między aktorami i widzami.
Małgorzata Janiak, „Artmix” nr 4, sierpień 2002


„Pressing” to opowieść o zmaganiu człowieka z samym sobą, a także z innymi. Śmieszna, wręcz kapitalnie bawiąca opowieść obrazuje stadion, na którym walczą przedstawiciele najprzeróżniejszych dyscyplin. […] Jest coś w tej opowieści niezaprzeczalnie wspaniałego. Spostrzegawczość, która z licznych relacji telewizyjnych z zawodów sportowych wyciąga to, co najbardziej komiczne. „Pressing” to spektakl pełen gagów, tricków, dowcipów sytuacyjnych, rodem z chaplinowskich komedii. Ale to także lekcja umiejętności patrzenia chłodnym okiem.
Mateusz Marczewski, „Głos Wielkopolski” nr 150


Zespół Adama Ziajskiego z wdziękiem, humorem i finezją traktuje sportowe wyczyny, rywalizację, zawody i rankingi wszelkiej maści. Sceną są tu sportowe stadiony, boiska, bieżnie, mety, materace, korty... Pośród rekwizytów znalazły się piłki, tyczki, oszczepy, florety... Całe bogactwo sprzętów nigdy przez teatr nie wykorzystanych, a jakże teatralnych. No i bohaterowie: ci, którzy dobiegają do mety jako pierwsi, skaczą najwyżej, rzucają najdalej, ale i ci, którym pomyliły się kierunki, którzy poczuli nagle lęk, którzy mają dosyć tego całego cyrku. To spektakl przeznaczony dla tych, którzy kochają teatr i dla tych, którzy kochają sport.
Ewa Obrębowska-Piasecka, „Gazeta Wyborcza”, 28 sierpnia 2002


W realizację 10 prezentacji spektaklu „Pressing” w latach 2002-2003 zaangażowani byli: Ilona Binarsch, Agnieszka Cienciała, Tomasz Drabina, Katarzyna Kamińska, Kamil Macejko, Przemo Prasnowski, Piotr Roszyk, Michał Słomka, Adam Wojda, Adam Ziajski oraz Barbara Żerkowska.

News

Nasza aktywność;)

Działalność Stowarzyszenia "Teatr Strefa Ciszy" w chwili obecnej ogranicza się wyłącznie do realizacji projektu artystycznego "Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA". Zainteresowanych odsyłamy do strony scenarobocza.pl

------------------------

250 lat Teatru Publicznego

Postanowiliśmy wziąć udział w obchodach na własną rękę. Około 100 repów w Polsce z tej okazji oferuje bilety po 250 groszy. My przebijamy i zagramy AUTOBUS RE//MIX (23.05, 19.00) w Scenie Roboczej za free. Jak świętować to na bogato! Wejściówki do odbioru w CIM i Scenie Roboczej. Uwaga! Ilość miejsc ograniczona.

Natomiast w niedzielę (24.05, 19.00) zagramy SMACZNEGO! Ma się rozumieć za bilety:)

------------------------

ZAPRASZAMY!

25 kwietnia (piątek) o 19.00 w SCENIE ROBOCZEJ ostra jazda bez trzymanki. Zapraszamy na AUTOBUS RE//MIX.

---------------------------

KSIĄŻKA ROKU 2013

Nasze, jubileuszowe wydawnictwo - MIASTO W TEATRZE najlepszą książką 2013 roku w Poznaniu. Do konkursu organizowanego przez Bibliotekę Raczyńskich zgłoszono 100 publikacji a w naszych magazynach została jeszcze tylko połowa nakładu. Gratulujemy Ewie Obrębowskiej - Piaseckiej i Oli Szmidzie.

-------------------------------------

Nominacja!

Wśród 10 książek MIASTO W TEATRZE nominowane do konkursu o nagrodę im. Józefa Łukaszewicza organizowanego przez Biblioteka Raczyńskich. Bardzo się cieszymy:)

-----------------------------------

3-letni grant dla SCENY ROBOCZEJ!

Otrzymaliśmy wsparcie finansowe z miasta na realizację projektu Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA na najbliższe trzy lata w wysokości 1.131.350 PLN. Wielka sprawa. Ogromnie się cieszymy:)))

-------------------------------------------

Ostatnie SMACZNEGO w tym roku!

30 listopada (sobota) o 19.00 w Scenie Roboczej zagramy ostatnie SMACZNEGO w tym roku. Przybywajcie, których dręczy głód;)

--------------------------------

Ostatni AUTOBUS w tym roku!

Tak, tak. Już w najbliższy piątek (22.11) w SCENIE ROBOCZEJ zagramy nasz niepokorny i krnąbrny AUTOBUS RE//MIX. Dobra okazja dla tych co jeszcze nie widzieli. ZAPRASZAMY

--------------------------

Kolejna recenzja MIASTO W TEATRZE

Tym rzem polecamy recenzję Piotra Dobrowolskiego w CZASIE KULTURY. Kasiążka jest dostępna tu:)

--------------------------------

Strona internetowa korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości stron internetowych do preferencji użytkownika.