Newsletter

Realizacje

SĄSIAD 2000

PREMIERA: 1 lipca 1999,  IX Międzynarodowy Festiwal MALTA, POZNAŃ
Paradoksalnie „Sąsiad 2000” jest i potwierdzeniem dotychczasowego dorobku Teatru Strefa Ciszy. i jednocześnie czymś zupełnie nowym w działalności grupy. Jak zwykle, jest to ostra satyra na drobnomieszczańską obyczajowość, satyra poparta uważną i wnikliwą obserwacją. Teatr posługuje się też znaną z poprzednich spektakli estetyką. Programowo przeładowana scenografia potrafi pomieścić i tort, i motocykl Dniepr z przyczepką, obudowę pralki i ekspander do ćwiczeń fizycznych, głowę dzika i zardzewiałą skrzynkę na listy? [...] „Sąsiad 2000” ma swój scenariusz. O ile w „Judaszach” czy „Misji” nigdy do końca nie wiadomo, co się zdarzy, a bardzo duży wpływ na przebieg widowiska ma publiczność, o ile, „Wodewil Miejski” jest happeningiem o dość prostej fabule, tak ten spektakl jest historią opowiedzianą od początku do końca. [...] Niezmiennie utrzymana jest kpiarska, groteskowa konwencja, w której dobrze czuje się debiutujący po części zespół. Jak zawsze, nie brak tu zabawnych dialogów, wystylizowanych na ludyczno-gwarowy sposób. Publiczność, choć nie ma wpływu na bieg akcji, uczestniczy w spektaklu, chociażby tworząc meksykańską falę bądź skandując hasła wyborcze – w końcu ten teatr nie od dziś pracuje na ulicy i potrafi panować nad nastrojami tłumu. Wreszcie, choć to też żadne zaskoczenie, Strefa Ciszy wprowadza widzów w „pozytywne wibracje”. „Sąsiad 2000” – mimo kryminalno-sensacyjnych wątków – jest ciepłym, sympatycznym widowiskiem.

Krzysztof Piech, „Gazeta Wyborcza”, 3-4 lipca 1999 

W realizacji spektaklu „Sąsiad 2000” udział wzięli: Tomasz Drabina, Marek Drobnik, Kamil Macejko, Michał Paszkowski, Przemo Prasnowski, Michał Słomka, Justyna Tomczak, Włodzimierz Urbański, Marcin Walewski, Adam Wojda oraz Adam Ziajski.

News

Nasza aktywność;)

Działalność Stowarzyszenia "Teatr Strefa Ciszy" w chwili obecnej ogranicza się wyłącznie do realizacji projektu artystycznego "Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA". Zainteresowanych odsyłamy do strony scenarobocza.pl

------------------------

250 lat Teatru Publicznego

Postanowiliśmy wziąć udział w obchodach na własną rękę. Około 100 repów w Polsce z tej okazji oferuje bilety po 250 groszy. My przebijamy i zagramy AUTOBUS RE//MIX (23.05, 19.00) w Scenie Roboczej za free. Jak świętować to na bogato! Wejściówki do odbioru w CIM i Scenie Roboczej. Uwaga! Ilość miejsc ograniczona.

Natomiast w niedzielę (24.05, 19.00) zagramy SMACZNEGO! Ma się rozumieć za bilety:)

------------------------

ZAPRASZAMY!

25 kwietnia (piątek) o 19.00 w SCENIE ROBOCZEJ ostra jazda bez trzymanki. Zapraszamy na AUTOBUS RE//MIX.

---------------------------

KSIĄŻKA ROKU 2013

Nasze, jubileuszowe wydawnictwo - MIASTO W TEATRZE najlepszą książką 2013 roku w Poznaniu. Do konkursu organizowanego przez Bibliotekę Raczyńskich zgłoszono 100 publikacji a w naszych magazynach została jeszcze tylko połowa nakładu. Gratulujemy Ewie Obrębowskiej - Piaseckiej i Oli Szmidzie.

-------------------------------------

Nominacja!

Wśród 10 książek MIASTO W TEATRZE nominowane do konkursu o nagrodę im. Józefa Łukaszewicza organizowanego przez Biblioteka Raczyńskich. Bardzo się cieszymy:)

-----------------------------------

3-letni grant dla SCENY ROBOCZEJ!

Otrzymaliśmy wsparcie finansowe z miasta na realizację projektu Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA na najbliższe trzy lata w wysokości 1.131.350 PLN. Wielka sprawa. Ogromnie się cieszymy:)))

-------------------------------------------

Ostatnie SMACZNEGO w tym roku!

30 listopada (sobota) o 19.00 w Scenie Roboczej zagramy ostatnie SMACZNEGO w tym roku. Przybywajcie, których dręczy głód;)

--------------------------------

Ostatni AUTOBUS w tym roku!

Tak, tak. Już w najbliższy piątek (22.11) w SCENIE ROBOCZEJ zagramy nasz niepokorny i krnąbrny AUTOBUS RE//MIX. Dobra okazja dla tych co jeszcze nie widzieli. ZAPRASZAMY

--------------------------

Kolejna recenzja MIASTO W TEATRZE

Tym rzem polecamy recenzję Piotra Dobrowolskiego w CZASIE KULTURY. Kasiążka jest dostępna tu:)

--------------------------------

Strona internetowa korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości stron internetowych do preferencji użytkownika.